FAQ

O AKADEMII VSA

Co je hlavním cílem akademie?

Naučit děti dobře hrát fotbal a pracovat s míčem. Při trénincích učíme hráče vzájemnému respektu, dodržujeme platná pravidla fotbalu i naše pravidla nejen sportovního chování. Hráči si tak budují lásku k fotbalu v zábavné a přátelské atmosféře. Posilujeme sebevědomí mladých hráčů v mnoha aspektech, které jim mohou pomoci nejen v budoucí fotbalové kariéře, ale také v různých životních situacích.

V čem je akademie unikátní?

Díky menšímu počtu hráčů na jednoho trenéra mají hráči mnohonásobně větší šanci potkat se s míčem. Techniku práce s míčem učíme alternativními způsoby (zasekávačky, footwork, kličky, nahazovačky, brain kinetik), máme zajímavé způsoby koordinace a rychlosti, používání rozvoje na způsob brainkinetik (zapojovaná, čísel, barev, různých složitostí ve cvičeních či hrách). V neposlední řadě učíme hráče pevné disciplíně a od toho se odvíjí na konci tréninku i dobrá zábava.

Kde všude má akademie své pobočky?

Akademie VSA prozatím působí v Kanadě (Vancouver), Ugandě (Kampala) a v České republice (Olomouc, Ostrava, Zlín).

Dají se někde sehnat podobné tréninky?

Akademií, které se snaží individuálně rozvíjet děti, začíná přibývat. My jsme však výjimeční svým přístupem k dětem a v kvalitním zaškolování trenérů. Působíme na třech kontinentech a chceme vybudovat síť akademií VSA po celém světě, aby se naše děti mohli propojovat, vytvářet nové přátelsví a sdílet lásku k fotbalu.

Komu jsou tréninky určeny?

Naše tréninky jsou určeny všem chlapcům a dívkám a nejsou věkově omezeny.

Proč musím dodržovat pravidla chování?

Učíme vaše děti sportovnímu chování a pozitivnímu přístupu k sobě i k ostatním. Vytvořili jsme pravidla jako soubor chování hráčů na hřišti i pravidla pro rodiče. Během tréninků si vašich dětí, prosím, nevšímejte. Staráme se o ně my. Vaší přehnanou péčí a káráním jim v očích ostatních velmi ubližujete.

AKADEMIE POMÁHÁ

Podílí se akademie na charitě?

Ano, akademie pomáhá dětem v Ugandě. S pomocí kanadského sponzora se snaží docílit toho, aby se děti v Ugandě mohli učit něčemu novému. Mimo základní lidské pomoci vytváříme kvalitní tréninkové podmínky, fotbalové oblečení a platíme zkušené trenéry.

V roce 2016 VSA rozeběhla projekt Shoes for smiles (kopačky pro radost). Cílem tohoto projektu je sběr jakýchkoliv kopaček (ne však rozbitých, děravých, apod.), které dají možnost dětem v Ugandě kvalitněji trénovat. Za dva roky existence projektu jsme do Ugandy přivezli přes 1000 párů kopaček. V letošním roce 2019 máme aktuálně připraveno dalších 800 párů, a to vše díky vaší pomoci. Děkujeme.

Jak se mohu zapojit?

Máte volné nevyužité kopačky? Je vašemu dítěti náš dres už malý a vy ho dál nevyužijete? Přineste kopačky (umyté) a dres (vypraný) k nám. My se postaráme, aby udělaly radost dětem v Africe. Pokud jste z daleka, prosím kontaktujte nás a domluvíme se. 

REGISTRACE

Je registrace zpoplatněna?

Ne, registrace je zdarma.

Může mou registraci zrušit akademie?

Ano, a to v případech, kdy bude vaše dítě opakovaně vykázáno z tréninku pro nedodržování pravidel akademie. To platí i pro vás rodiče 🙂

TRÉNINKY – VŠEOBECNÉ INFORMACE

Co musíme splnit před prvním tréninkem, abychom mohli začít?

Být řádně zaregistrováni, mít zaplacenou dopředu cenu za skupinový/individuální trénink, mít objednaný a zaplacený nebo již vlastněný dres akademie, odevzdat trenérovi nebo poštou na adresu akademie vámi vyplněný a podepsaný souhlas a prohlášení o zdravotní způsobilosti.

Kde a jak trénujete?

Tréninky mohou probíhat celoročně v našich zázemích i mimo zázemí akademie. Vše je na dohodě s trenérem se kterým vaše dítě trénuje.

Může trénink začít dřív a skončit později?

Ano, +/– 5 min. i když nebudou na hřišti všichni nebo téměř všichni hráči včas, nečekáme, a začínáme. Skončit dřív můžeme, když tak vyjde plánovaná jednotka tréninku a vaše děti jsou rychlé. Nezačneme však pozdě trénovat jen proto, že bychom chtěli zkrátit čas. Pokud se našemu trenérovi něco stane, snažíme se sehnat za něj náhradu.

Může akademie trénink zrušit?

Tréninky mohou být případně zrušeny z důvodu nepříznivého počasí nebo vyšší moci. V takovém případě vám akademie částku za zrušený trénink převede na další měsíc nebo vrátí nazpět peníze.

Můžete vyloučit hráče z tréninku, popřípadě z akademie?

Vaše dítě může být vykázáno bez náhrady za vrácení ceny z tréninku, pokud nebude dodržovat naše PRAVIDLA CHOVÁNÍ, stejně může být vykázáno i v případě, že pravidla a podmínky akademie nebudete dodržovat ani vy rodiče. Při opakovaném vykázání z tréninku nebo závažném porušování našich pravidel dítětem nebo vámi, může dojít až k vyloučení ze skupiny a ukončení registrace bez nároku na vrácení zaplacené ceny.

UKÁZKOVÝ/ ZKUŠEBNÍ TRÉNINK

Jaký je rozdíl mezi ukázkovým a zkušebním tréninkem?

Na ukázkový trénink pozveme zpravidla početnější skupinu dětí, kde jim představíme, jak probíhají naše tréninky. U zkušebního tréninku musíme prověřit zdatnost vašeho dítěte a podle jeho úrovně ho zařadit do skupiny, která je mu nejblíže. Vztahuje se k novým hráčům, kteří se v průběhu roku chtějí připojit k naší akademii.

Je ukázkový a zkušební trénink zpoplatněn?

Ne.

Kde ukázkové/zkušební tréninky probíhají?

Probíhají v našich zázemích i mimo zázemí akademie.

Už jsme s vámi trénovali v minulém roce – musí naše dítě projít znova zkušebním tréninkem?

Ne.

SKUPINOVÝ TRÉNINK

Co znamená ST?

Skupinový trénink.

Kde se ST konají?

V našich zázemích i mimo zázemí akademie.

Jak poznám, jestli je pro mě lepší ST nebo IT?

Je to individuální, záleží na vašem rozhodnutí. ST je vhodný jako kolektivní trénink a je levnější. IT zahrnuje osobní přístup, odpovídá tomu ale také vyšší cena.

Můžu být registrován na ST i IT?

Ano.

Jakou mají ST výhodu?

ST má výhodu oproti IT, že se vzájemně poznají nejen hráči, ale i rodiče a vznikají tak díky VSA nová kamarádství či dokonce přátelství. Hráči se učí společně jak fotbalovým dovednostem, tak dobré morálce ve skupině a všichni musí táhnout za jeden provaz.

Kolik hráčů tvoří skupinu?

Velké skupinové tréninky jsou tvořeny počtem 5 až 10 hráčů/trenér. Malé skupinové tréninky jsou tvořeny počtem 2 až 4 hráči/trenér. 

Co když nepřijdeme na předplacený ST?

Trénink vám propadá, předplacená částka se nevrací.

INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINK

Co znamená IT?

Individuální trénink.

Kde se IT konají?

V našich zázemích i mimo zázemí akademie.

Jak poznám, jestli je pro mě lepší IT nebo ST?

Je to individuální, záleží na vašem rozhodnutí. IT zahrnuje osobní přístup, odpovídá tomu ale také vyšší cena. ST je vhodný jako kolektivní trénink a je levnější.

Můžu být registrován na ST i IT?

Ano.

Jakou má IT výhodu?

Trenér je schopen se zaměřovat přímo na detaily dítěte a odnaučit je špatným návykům, kde tohle je u ST mnohem složitější, a hlavně tam na to není dostatek času.

Je první trénink u IT zdarma?

Ne.

Co když nepřijdeme na předplacený IT?

Individuální trénink vyžaduje také individuální přístup. Dohodněte se na podmínkách s trenérem, který Vaše dítě trénuje.

PRÁZDNINY A STÁTNÍ SVÁTKY

Kdy akademie trénuje/netrénuje?

Každý trenér v naší akademii má postaven svůj koncept tréninkových jednotek včetně jejich období. Více se dozvíte od vašeho trenéra.

VSA VÝBAVA

Proč musím mít dres akademie?

Chceme, aby všichni naši hráči vystupovali jako tým.

Je možnost zakoupit i další výbavu kromě dresu?

Ano, máte možnost přes nás zakoupit i šortky, štulpny, mikinu, šusťákovou bundu a čepici.

Jaký je způsob nošení oblečení? Máte nějaké požadavky?

Pokud je to možné, dodržujte prosím barvy akademie, které jsou oranžovo – modrá, případně neutrální černá – např. černé tepláky. Přizpůsobte tak i ostatní oblečení vašeho dítěte na trénink. Hráč musí nosit dres jako svrchní oblečení, abychom trénovali jako celek v barvách akademie.

Co tvoří dres akademie?

Je to oranžový dres s logem akademie. Pro představu, jak náš VSA dres vypadá, se podívejte na náš Facebook, Instagram a oblečení si můžete prohlédnout přímo na našich hráčích.

Mohu si na dres nechat natisknout jméno, přezdívku nebo číslo?

Ne, stávalo se, že si hráč objednal dres a byl mu malý. Rodič poté požadoval výměnu dresu za větší a nemohli jsme v těchto případech vyhovět.

Můžu si vybrat jiný typ dresu ve vašich barvách?

Za zvýhodněnou cenu objednáváme základní typy dresů s naším logem, jiné typy dresů neobjednáváme.

Můžu oblečení vrátit nebo vyměnit?

Ano, pokud zůstane v původním stavu a s visačkou.

Líbí se nám váš dres, můžu si ho objednat a nosit, i když nejsem registrován ve vaší akademii?

Ano, budeme jedině rádi. V prvé řadě nás prosím kontaktujte. Po dohodě s adminem a sdělení dodací adresy si pak můžete věci objednat v sekci registrace a ceny. Po připsání peněz na náš účet, včetně poštovného, vám budou věci zaslány poštou.

Mám u vás pouze IT. Musím mít také váš dres?

Ano.

Proč musím mít dres i na kempech?

I na kempech jsme jeden tým a chceme podle toho vypadat.

Jakým způsobem máme uhradit objednávku VSA výbavy?

Veškeré platby probíhají pouze bezhotovostním způsobem, a to na účet vedený u AIR bank 1801468011/3030. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo hráče (bez lomítka) a do poznámky jeho příjmení a jméno + slovo OBLEČENÍ.

KEMPY – DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Mé dítě je alergické na lepek – zařídíte mi bezlepkovou stravu?

Když o alergii budeme vědět předem, jsme schopni to zařídit. Počítejte však s tím, že cena za kemp může vzrůst o další náklady.

Jsme vegetariáni (vegani). Zajistíte dceři vegetariánské (veganské) jídlo?

Když o tom budeme vědět předem, jsme schopni to zařídit. Počítejte však s tím, že cena za kemp může vzrůst o další náklady.

Syn má speciální stravu (alergik) a jídlo mu musíme připravovat sami. Je možnost dítěti dát jídlo sebou, dá se oběd někde ohřát? Jaká pak bude cena za kemp?

Ano. Jsme schopni to zařídit a domluvit se na ceně. Kontaktujte prosím admina.

Může akademie kemp zrušit?

Kempy se konají za každého počasí. Pokud by byl kemp zrušen, vrátíme vám peníze. Pokud by byl kemp zrušen částečně, vrátíme vám poměrnou část peněz.

Můžu zrušit přihlášku do kempu?

Ano, v takovém případě kontaktujte admina.

Když zruším kemp, vrátíte mi peníze?

Pokud zrušíte kemp více jak 30 dní před jeho zahájením, vrátíme vám plnou cenu. Pokud zrušíte kemp méně jak 30 dní před jeho zahájením, vrátíme vám 50 % ze zaplacené částky.

Jakým způsobem máme uhradit cenu za kemp?

Platby probíhají pouze bezhotovostním způsobem, a to na účet vedený u FIO banky 2601479124/2010. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo hráče (bez lomítka) a do poznámky příjmení a jméno + místo konání kempu.

CENY – VŠEOBECNÉ INFORMACE

Proč musím platit předem?

Stávalo se nám, že rodiče předem neplatili, trenéři jejich dítě odtrénovali, a rodiče pak své děti odhlásili nebo přestali posílat na tréninky. Akademii tak vznikla škoda. I my máme své závazky a musíme za ně pravidelně platit. Proto i po vás chceme totéž.

Co když začnu trénovat v průběhu měsíce?

Zaplatíte jen poměrnou část, kterou máte před sebou.

Proč nemůžu platit hotově?

Všechny platby bereme transparentně přes účet. Žádný trenér od vás nepřijme platbu v hotovosti.

Co když zapomenu zaplatit?

Oznamte to co nejdříve trenérovi a neprodleně zaplaťte.

Co když vám zaplatím omylem víc?

Všechny platby navíc vám vždy vrátíme zpět.

Pokud se nebudeme moci účastnit tréninku ať z jakéhokoliv důvodu, vrátíte mi cenu?

U ST bohužel nemůžeme vracet peníze hráčům, kteří svou účast v akademii předčasně z vlastní vůle ukončili, ani nemůžeme poskytovat slevy za neúčast pro nemoc nebo jiné komplikace. Peníze není možné vrátit ani v případě, že je vaše dítě vyloučeno na základě nedodržení pravidel akademie. IT vyžaduje individuální přístup. Dohodněte se na podmínkách s trenérem, který Vaše dítě trénuje.

Jakým způsobem máme uhradit cenu za tréninky?

Platby probíhají pouze bezhotovostním způsobem, a to na účet vedený u FIO banky 2601479124/2010. Jako variabilní symbol uveďte rodné číslo hráče (bez lomítka) a do poznámky příjmení a jméno.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR)

Proč budete mé dítě fotografovat a natáčet?

Prezentujeme činnost akademie na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Kde se fotky nebo videa mohou objevit?

Na našich webových stránkách, facebooku, Instagramu a YouTube. Další zpracování snímků třetí stranou nemůžeme ovlivnit.

Můžu si fotky a videa z akademie dát na své sociální sítě a instagram?

Budeme jedině rádi. I my jsme na naše absolventy pyšní.

Co mám udělat, když nesouhlasím s pořizováním a zveřejňováním fotografií a videí mého syna?

Pokud byste nesouhlasili s pořizováním fotografií a videí, musíte to výslovně písemně uvést v dokumentech akademie nebo sdělit adminovi, a my to budeme respektovat.

Volf Soccer Academy, z. s.

se sídlem: Žitná 314/8, Černovír, 779 01 Olomouc,
zapsaný do spolkového rejstříku, spisová značka: L 15801 vedená u Krajského soudu v Ostravě

IČO: 05864950, neplátce DPH
Bankovní účet: 2601479124 / 2010 (FIO banka)